לקבלת הצעת מחיר משתלמתהשאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  בניה ירוקה

  בניה ירוקה – EOS

  בניה ירוקה, או כפי שהיא מכונה בשפה מהוקצעת יותר- בנייה בת קיימא, היא שם כולל לגישה רב מערכתית הנוגעת לפעילות בנייה התומכת באיכות הסביבה ואינה פוגעת בה. מעצם טבען באופן כללי פעולות בינוי פוגעות בקיימות הסביבה. השתלטות מבנה על שטח אקולוגי, חומרי בנייה בלתי מתכלים ובלתי ידידותיים לסביבה, פסולת בנייה בכמות עצומה, קידוחים ופעולות בינוי שונות הפוגעים בטבע, פגיעה במשאבי טבע בסביבה, איבוד שטחים ירוקים החיוניים לקיימות היקום, וזה רק קצה הקרחון. אנחנו אמנם חייבים לבנות ולהוסיף עתודות ותשתיות בנייה לצורכי מגורי אוכלוסיית העולם ההולכת ומתרבה, אולם מערכת חקיקה בתחום הבנייה המסדירה דרישות תקן שונות להגנה על הסביבה קיימת במרבית המדינות המערביות כיום, ובתוכן גם מדינת ישראל. חברת EOS שרותי התייעלות סביבתית צברה ניסיון עתיר ידע ומיומנות בפרויקטים מורכבים ביותר ותשמח לסייע לכם בתחומי התכנון ובסבך החוקים החדשים בתחום בניה ירוקה.

  מה תוקף חוקי בניה ירוקה

  במדינת ישראל המדובר הוא בתקנות בנייה ירוקה תומכות סביבה. תקנות אלו קיימות אמנם בישראל כבר משנת 2005, ועוברות רביזיות ועדכונים שונים על פי הטכנולוגיות העולמיות המתקדמות בתחום ללא הרף בכל העולם, אולם עד לאחרונה הן לא היו מוגדרות כחובה. רק באמצע שנת 2022 החלו הכללים הללו לקבל תוקף מחייב עבור מבנים חדשים ועבודות בינוי בשטח, ועד סוף השנה הנוכחית הם יוחלו בכל תחומי הבנייה בארץ. המשמעות של התוקף החוקי שהתווסף להמלצות הבניה הירוקה, היא החובה להוציא אישורים קבילים על פי חוק לכל פרויקט בניה, המאשרים את היות הפרויקט עומד בתקנים, מבחינות שונות רלוונטיות. אישורים אלו, המוגדרים בשפה המקצועית אוגדן בניה ירוקה, כוללים דו"ח עמידה בתקנות הבניה, וזקוקים לעיון וחתימת איש מקצוע מורשה.

  מה כוללות התקנות

  תקנות בניה ירוקה כוללות התייחסות נרחבת למגוון רב של מאפייני בנייה עם זיקה לסביבה. החל מחומרי הבנייה עצמם, שחלקם מחוץ לתקן, ויש לשים לב לכל חומר הנכנס לעבודה. התקנים דורשים חומרים בעלי סיכון נמוך יותר לסביבה, בידוד גבוה יותר. המשך בתחומי התכנון של המבנה מהיבטים שונים ועד לתהליך הבנייה עצמו.

  יועץ בניה ירוקה

  עם הכנסן של תקנות הבניה הירוקה לתוקף חוקי הופך יועץ בניה ירוקה שעד היום היה דמות שולית ולא הכרחית בפרויקט בניה, להיות חלק בלתי נפרד מתהליך העבודה ולקחת חלק משמעותי בחשיבה, התכנון והפיקוח. יועץ בניה ירוקה הוא דמות אולי בלתי מוכרת מספיק עדיין באתר הבניה, היות ותקנות החוק המחייבות את נוכחותו הן טריות יחסית, זוהי הסיבה שרבים עלולים ליפול בפח ולהגיע למצבי דחק והספדים כספיים שונים, מחוסר הבנה מספקת בחשיבותו ובמשמעות הידע והניסיון שהוא מביא עימו לשטח. EOS, חברת יעוץ ופתרונות בניה ירוקה המעניקה שירותי התייעלות סביבתית לתוכניות בניה בהיקפים קטנים עד גדולים ביותר, צברה את ניסיונה מתוך פרויקטים בסדר גודל ארצי כמו תכנוני שטח ופתרונות בתוואי הרכבת הקלה, שימור ושיקום שטחי עברונה ועוד רבים, הידע העצום והפרקטיקה המעשית המעמיקה שלנו יכולים לעמוד לזכותכם בפרויקט הבניה שלכם.

  מתי צריך יועץ בניה ירוקה

  התשובה נכון לימים אלו, היא ברוב רובם של עבודות הבניה החדשות. כאשר עד סוף שנת 2023 יכללו ברשימה כמעט כל העבודות. מדוע? מפני שהתקנים החדשים בתחום שהיו עד היום בלתי מחויבים ובלתי מוכרים הולכים ונעשים חובה חוקית על כל פעילות בנייה בארץ, ושלל המושגים המקצועיים, הבעיות והפתרונות, הצרכים והשינויים, שהם דורשים החל משלב ההנדסה ועד לשלבי הגמר, מחייבים דמות בשטח שתכיר את המפה, תדע לסמן את נקודות התורפה, להציע פתרונות שלא יפגעו בסביבה ויתאימו לדרישות התקן, והחשוב מכל- לאשר בפני החוק את היותו של המבנה בהליכי העבודה ובסיומה עומד בתקן. כמו בתחומי הנדסה ובטיחות, ובשאר האישורים המרובים הנדרשים לכל פרויקט בניה, רק יועץ בניה ירוקה מורשה יוכל להעניק אישור רשמי ובעל תוקף לכך.

  שלבי העבודה

  חשוב לשלב יועץ בניה ירוקה בצוות התכנון החל מהרגע הראשון, מפני שחלק מהתקנות החדשות יורדות לרזולוציות הקטנות ביותר של תכנון המבנה, אור טבעי בכל החדרים והשטח הבנוי בכלל, בידוד מספק, הטמעת טכנולוגיות חסכון בחשמל ובמים, ועוד חיובים שונים שאם לא יילקחו בחשבון מלכתחילה עלולים בהמשך לסבך את הבנייה כולה.

  מלווה בניה ירוקה

  מי יודע מהו מלווה בניה ירוקה? יותר ויותר אנשי מקצוע מתחומי הבינוי, קבלנים, יזמים ומהנדסי בניה, שומעים על הדמות הישנה- חדשה שהתווספה לסט הפיקוח והתכנון של פרויקט הבניה. אם בעבר זו הייתה בחירתו של הבונה, מה שגרם לכך שתהילכי בניה רבים בשטח כלל לא היו מודעים למשמעותו או לתועלת של מלווה בניה ירוקה עבור התהליך כולו, כיום כאשר התקנות הטריות הללו מתפרסמות עולה שמו של מלווה בניה ירוקה יותר ויותר. אז אולי הגיע הזמן שננסה להעמיק ולהבין מהי בניה ירוקה, מיהו איש מקצוע איכותי בתחום ואיך מזהים צרכים ודמויות נכונות ומתאימות לפרויקט הרלוונטי. מהם התקנים ומה מחייב החוק בתחום ואלו קשיים פרוצדוראליים או מערכתיים  עלולים לעמוד בפני הפרויקט מבחינת החקיקה לקיימות סביבתית ופעילות ירוקה.

  האם חובה לשכור מלווה בניה ירוקה

  אין חובה חוקית לשכור את שירותי מלווה בניה ירוקה, אבל יש חובה לקבל אישור מאיש מקצוע מורשה בתחום בניה ירוקה לכך שהפרויקט עומד בתקנים החדשים בנושא. על פי רוב, אנשים מן השורה אינם מכירים כלל את מערכת התקנים הזו, וגם אם מישהו מעוניין ללמוד אותה בעצמו, הוא יגלה שיש תחומים רבים בתקנות המסתבכים מול התכנון הראשוני שלו, מול סביבת השטח בו מתרחשת פעילות הבניה, מול חברת הבניה, או מול נתונים אחרים ברמה הכוללת. ומקשים על תהליך הבניה. שידרשו ממנו פתרונות איכותיים לבנייה, שיתאימו את התקנים לכל הנתונים בשטח. פתרונות כאלו יכול להציע רק איש מקצוע בעל ניסיון והרבה מיומנות בפרקטיקה של איכות הסביבה ובניה ירוקה.

  מה יקרה אם לא ניקח מלווה

  מירב הסיכויים שבאם לא שכרתם מלווה בניה ירוקה ליעוץ לאורך הדרך, אתם תגיעו לשלב האישורים ושם תיתקעו, המבנה שלכם לא יהיה זכאי לאישור, הקרוי אוגדן בניה ירוקה, ומכיל את התסקיר על מידת הידידותיות לסביבה של המבנה על כל פרטיו. כיום, כאשר התקנות קבועות כחובה בחוק, ומבנה חדש שאינו עומד בהן מוגדר כבלתי חוקי, זה עלול בהחלט לסבך אתכם. אתם תאלצו לשכור כעת את שירותי היועץ, ולקבל ממנו הנחיות מפורטות לכל השינויים, בעצם כל מה שניסיתם לחסוך…

  ייעוץ בנייה ירוקה

  ייעוץ בניה ירוקה הוא תחום מורכב ועמוס פרטים, שלא כפי שניתן לחשוב בחוסר ידיעה והכרות עם התחום, ממש לא כל מי שמגדיר את עצמו כיועץ בניה ירוקה יוכל להעניק יעוץ בניה ירוקה מקצועי ומלא ופעמים רבות קשה לתושב מן השורה לזהות בתחום זה את חוסר המיומנות של איש המקצוע שגורר אותו להפסדים שונים, וויתורים שאין צורך בהם כלל, והרבה סחבת ובלבול שניתן למנוע בקלות באמצעות ייעוץ בניה ירוקה מקצועי ובעל ניסיון. כמו בכל תחום חדש הפורץ לשוק ומתחיל לערוך הכרות עם הלקוחות, גם בתחום זה רבה השרלטנות, יועצי בניה שונים מציעים עצמם כשירות יעוץ בניה הכולל את מושגי הבניה הירוקה, אולם זה ממש לא זה, ומוטב לדעת זאת מראש. חברת EOS המציעה פתרונות והתייעלות סביבתית לפרויקטים בתחומי הבנייה העירונית והפרטית, שכבר עשורים לוקחת חלק בתכנונים מקצועיים בתחומי שיקום סביבתי, באזורים מרובי מורכבות וברמת כלל ארצית, מעלה מספר נקודות למחשבה.

  אילו תחומים כולל ייעוץ בניה ירוקה

  ייעוץ בניה ירוקה כולל בתוכו עבודה תכנונית מעמיקה המייעצת בכל תחום הקשור להתנגשות הבניה מול הסביבה, במילים אחרות, למי שמעט מתמצא בכך, מדובר בכל עבודת בניה מכל סוג, ולא רק. תכנון אגירת פסולת למשל, היא אחד מתחומי הייעוץ של בניה ירוקה, היועץ יתכנן מערך פחי אשפה העומדים בתקנים החדשים בתחום, שימנע ככל היותר את זיהום האוויר הסביבתי, יפגע ככל שפחות בקיימות הסביבתית באזור הכוללת בעלי חיים וצמחייה שונה, ומצד נשי יביא פתרון מלא של אגירת פסולת לכל גודל המתחם הנדרש בקלות ובנגישות. וזו רק דוגמא קטנה לכל כך הרבה פרטים קטנים המתקשרים לתחום ייעוץ בניה ירוקה. יועצי בניה ירוקה מקצועיים מתעסקים עם חברות תעשייה שונות, ואפילו עם שפכים ומזהמים שונים, כולל חברות העוסקות בכימיקלים מזהמים הדורשות ייעוץ אינסופי בהיקף העבודה. בין השאר עוסקים יועצים גם במבנים פרטיים ועירוניים שונים.

  מה יש ליועץ בנייה ירוקה להציע למבנה פרטי

  כיום כל פרויקט בינוי חייב לעמוד בתקני המשרד לאיכות הסביבה, ועל כן נדרש ייעוץ בניה ירוקה בכל שלב בבניה.

  מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל את כל המידע והסיוע שאתם זקוקים לו.

  רצונם של יועצי בניה ירוקה הוא לבנות סביבה אקולוגית השומרת על הטבע ומנצלת את משאבי הטבע בדרך חכמה יעילה וחסכונית. הרצון לאיכות חיים טובה ובריאה הם שמנחים את המומחים בתחום. ישנה הבנה כי עלינו להשתמש במשאבי הטבע ליצירת אנרגיה ולצרוך פחות אנרגיה שפוגעת בטבע. לדוגמא ייצור חשמל סולארי היא דרך לשימוש נכון באנרגיה, לתכנן מראש את הטיפול במים והשמירה עליהם ושימוש חוזר. חשוב לבנות מראש בצורה יעילה שתחסוך באנרגיה, כדי לבנות ירוק וידידותי לסביבה חשוב מאוד שנפנה אל מומחה שמכיר את התחום ובעל ניסיון שידע לתת לנו פתרונות מתקדמים דוד פיגרס – שירותי התייעלות סביבתית המקום שיקדם אותנו וייתן לנו ייעוץ והכוונה מעולים.

  יועצי בניה ירוקה – למה כדאי?

  כדאי שנדע את הטבע ומה שהוא יכול לתת לנו, יועצי בניה ירוקה ידעו לעשות את  שיתוף הפעולה הזה ויביאו לתוצאות חשובות ושמירה על עתידנו. הידיעה כיצד לנהוג בטבע ואיך להשתמש במשאבים ביעילות ובחסכון הם עקרונות חשובים בעת בנייה ירוקה. חשוב לדעת כי קיימות תקנות לבניה ירוקה ועלינו לעמוד לפיהן אחרת אנחנו עלולים להימצא תחת תביעות סנקציות וקנסות למינהם. כל יזם בנייה ובכל פרויקט, ציבורי או פרטי, חשוב שידע את ההשלכות והתוצאות הנגרמות מאותו פרויקט, עליו לעשות את המיטב על מנת לשמור על הסביבה ועל משאבי הטבע תוך שהוא מקפיד על החוקים שנקבעו לשמירה על הסביבה

  הבחירה הנכונה!

  עם השנים והקדמה הפך הנושא של בניה ירוקה לערך חשוב שצריך לקדם אותו כדי לבנות פה עולם טוב יותר. הבחירה לבחור בחיים בריאים וידידותיים לסביבה, היא בחירה חכמה שתביא אותנו להישגים ערכיים בעלי משמעות לעתיד שלנו. יועצי בניה ירוקה הם שיאפשרו לנו להגשים יעדים אלה של קידום הנושא הסביבתי ותכנון נכון למען שמירה על משאבים וחסכון באנרגיה. הבחירה שלנו צריכה להיות מושכלת ונכונה שתקדם את הפרויקט שלנו להיות מוביל עם פנים אל העתיד דוד פיגרס – שירותי התייעלות סביבתית יעזרו לנו להגשים את החלום לעתיד טוב יותר, פנו עוד היום וקבלו שירות וייעוץ ברמה גבוהה.

  לקבלת הצעת מחיר משתלמת

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   לקבלת הצעת מחיר משתלמת

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

    מאמרים נוספים

    טיפול בקרקע מזוהמת – מה צריך לדעת

    טיפול בקרקע מזוהמת מהווה דבר חשוב ביותר. ניתן לטפל בקרקע מעין זה בכמה אופנים לרבות החלטה על פינוי הקרקע. סוג הטיפול ייקבע בהתאם לפרמטרים שונים לרבות: סוג המזהם של הקרקע, הריכוז של המזהם...
    קרא עוד

    חשיבותו של תסקיר השפעה על הסביבה

    אחד המסמכים החשובים ביותר בכל תוכנית בנייה או פיתוח הוא תסקיר השפעה על הסביבה. מדובר על מסמך אשר בודק את ההשלכות הצפויות בגין יישום אותה התוכנית על הסביבה ועל האוכלוסייה. המסמך המדובר נדרש...
    קרא עוד

    פרשה טכנית – הסוגים בשונים

    פרשה טכנית הוא מונח אשר מתאר למעשה מסמך שמביאה את הפעילויות של העסק לרבות תהליכי ייצור או תהליכים אחרים הנוגעים לסוג ואופי העסק, בהיבט הסביבתי. המסמך יכלול בו נתונים שונים אודות מקורות פליטה...
    קרא עוד

    ניהול ופיקוח סביבתי מקצועי

    אנו חיים במציאות שבה ישנה מודעות הולכת וגוברת לכל ענייני איכות הסביבה. מודעות זאת, באה בד בבד להתגברות דרישות מצד החוק בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה ובהתאם לכך, הטלת קנסות, צווים, היטלים...
    קרא עוד

    החשיבות של תכנון אשפה

    תכנון אשפה מהווה כיום דבר חשוב ביותר בכל פרויקט בנייה באשר הוא. כל פרויקט בנייה נדרש להגיש נספח אשפה וזאת בכדי לקבל היתר בנייה וכן טופס 4. תכנון אשפה בצורה נכונה ומקצועית ובהתאם...
    קרא עוד

    החשיבות של יועץ אשפה

    אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה הוא יועץ אשפה. יועץ מעין זה הוא איש מקצוע אשר יערוך עבורכם נספח אשפה אשר נדרש על פי חוק בכדי לקבל היתר בנייה וכן טופס...
    קרא עוד

    יועץ איכות הסביבה ולמה הוא חשוב

    יועץ איכות סביבה הוא בעל תפקיד חשוב ביותר עבור מגוון ארגונים שונים. התפקיד שלו הוא לאסוף את כל הנתונים הנוגעים לאיכות הסביבה בשטח של ארגון כזה או אחר וזאת בכדי לאפשר לו לקבל...
    קרא עוד

    יועץ הידרולוגיה ומה תפקידו

    יועץ הידרולוגיה יועץ הידרולוגיה הוא איש מקצוע חשוב ביותר בכל פרויקט בנייה. עוד טרם מתחילים בפרויקט מעין זה, יש צורך לבצע סקר הידרולוגי על מנת לקבל תמונת מצב על מים המצויים מתחת לקרקע, כאשר...
    קרא עוד

    איכות הסביבה אחראי

    איכות הסביבה אחראי - EOS העיסוק באיכות הסביבה ללא ספק הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. ניתן לראות את התחום המדובר באופן משמעותי ביותר בתעשייה. התחום המדובר כולל לא מעט רכיבים שונים ולא מעט מפעלים,...
    קרא עוד

    בניה ירוקה דרושים

    קישור לכל המשרות בניה ירוקה דרושים - EOS לעבודות בניה ירוקה דרושים יותר ויותר אנשי מקצוע בשטח. עם הכנסם של התקנים המחמירים בתחום הבניה הירוקה לתוקף חוקי והעובדה שהם מחייבים אט אט את מרבית עבודות...
    קרא עוד

    איך מתגברים על מים לא איכותיים?

    גוף האדם בניגוד למה שרובנו חושבים יכול להתקיים ללא אוכל למשך תקופה ארוכה במיוחד, אך הוא אינו יכול להתקיים ללא מים עד לשבוע ימים בלבד. גוף האדם ברובו עשוי ממים וכיאה לכך גם...
    קרא עוד

    אקולוג – מה תפקידו?

    איכות הסביבה והשמירה עליה הפכו עם השנים לערכיים ביותר. אקולוג חוקר את הסביבה ויודע כיצד לחבר בצורה הרמונית בין הקדמה והטכנולוגיה לבין הטבע הקיים. חובתנו כבני אנוש לשמור על כדור הארץ למענינו ולמען...
    קרא עוד

    למה צריך הידרולוג?

    ההידרולוג הוא מומחה בתחום ההידרולוגיה, מדע העוסק בחקר מי התהום ובמים מעל הקרקע כגון נחלים ונהרות למעט אוקיינוסים, עליו להיות בעל תעודות והסמכות. עלינו לפנות לייעוץ של מקצוע זה בכל תכנון או בניה...
    קרא עוד

    מהי חשיבותה של ההידרולוגיה?

    בשנים האחרונות החשיבות של המדע גם בענפי הבנייה הולך ומתעצם, כאשר העולם הולך ומתקדם אל עבר בנייה ירוקה והתחשבות מרבית בטבע ובסביבה. על כן גם חשיבותה של הידרולוגיה הולכת ומתעצמת בשנים האחרונות, כאשר...
    קרא עוד

    הידרולוגיה ומשאבי מים

    בשנים האחרונות החשיבות לנדבך הסביבתי הולכת וגדלה, כאשר לא רק רכבים עוברים לשימוש חשמלי אלא גם ענף הבנייה עובר בשנים האחרונות, לבנייה ירוקה ולהתחשבות הרבה יותר משמעותית בשמירה על המשאבים השונים. על כל...
    קרא עוד

    זיהום מי תהום – כל מה שצריך לדעת

    בשנים האחרונות המודעות סביב רמות הזיהום המתקיים ברחבי הערים השונות, רק הולך וגובר לצד זאת נעשים מאמצים כבירים על מנת להפיק אנרגיה בדרכים יעילות וירוקות יותר. אך לצד כל אלו עדיין מתקיימים בלא...
    קרא עוד

    זיהום קרקע

    העולם הפך בשנים האחרונות להרבה יותר מודע למקרים של זיהום קרקע, לא רק בשל מקרים של בנייה על פני השטח, אלא גם תוך כדי התייחסות מבדילה ואחראית גם למקרים של פגיעה במי התהום...
    קרא עוד

    טיפול בשפכים – כיצד עושים זאת?

    כיום ישנם חוקים והוראות כיצד לטפל במי שפכים. טיפול בשפכים הינו חיוני ומחייב, על מנת לשמור על הבריאות הסביבתית שלנו, טיפול בשפכים נעשה על פי תהליך וחוקים מפורטים. על כל מפעל תעשייתי קיים...
    קרא עוד

    קרקע איכותית – צריכה יועץ איכותי

    כיום המודעות לאיכות הסביבה הולכת וגדלה, כאשר עוד תכנוני בנייה דורשים עמידה בלא מעט תקנים שונים המבקשים לשמור על איכותה הסביבה לא רק בזמן הבנייה אלא גם בשנים שלאחר מכן. על כן ניתן...
    קרא עוד

    יועץ הידרולוגי – ליווי מקצועי לעתיד טוב יותר

    שירותיו של יועץ הידרולוגי חשובים מאוד לכל רשות מקומית, מפעל תעשייתי או יזמים שונים. הידרולוג הינו מומחה לטיפול וניהול נכון של משאב המים. המים הינם מקור חיים ועלינו לשמור עליהם ולהשתמש בהם בתבונה....
    קרא עוד

    יועץ פרויקטים ירוקים – למי זה חשוב?

    בנייה ירוקה היא בנייה ידידותית ובריאה לסביבה החוסכת באנרגיה ובמשאבי הטבע. חזונם של יועצי בנייה ירוקה הוא להשיג את השילוב הטוב ביותר של שמירה על האדם, הטבע וחסכון באנרגיה. יועץ בנייה ירוקה ישאף...
    קרא עוד

    ייעוץ ותכנון סביבתי – מתי נצטרך?

    הקידמה, וההבנה כי יש צורך רב לשמור על הסביבה, הביאה עימה הסדרים ותקנות לפי חוק בכל הנושא של התאמת הסביבה לטבע ולאדם. את שירותיו של יועץ סביבתי נצטרך בענפים שונים במשק. כגון ענף...
    קרא עוד

    מומחה אקולוגיה – לסביבה ירוקה יותר!

    אל תחומים שונים לא פעם מתווספים עוד אנשי מקצוע שונים, כאשר אל תחום הבנייה בשנים האחרונות הצטרף גם מומחה אקולוגיה, אשר אמור להעניק התחשבות רחבה יותר אל תוואי השטח ולהשלכות השונות אשר עלולות...
    קרא עוד

    ניטור שפכים – כיצד עושים זאת? 

    עם הקדמה בחיינו עולה הדרישה לאיכות החיים ואיתה גם נושא ניטור שפכים. התהליך הינו חיוני לשמירה על איכות הסביבה ואיכות חיינו. ישנם חוקים ותקנות ברורים כיצד לפעול נכון ואיך לנתב את מי השפכים....
    קרא עוד

    כל דרכי הטיפול לקידוחי קרקע!

    חלק מתהליך תכנון סביבתי ובניה הוא קידוחי קרקע. לפני כל פרויקט בניה עלינו לבדוק את הקרקע   ואת העמידות שלה לתקנים הקבועים בחוק. שלבי הבדיקה כוללים קידוח בקרקע, הקידוח נעשה בצורה מבוקרת ע"י אנשי...
    קרא עוד

    קרקע מזוהמת – כל הסיבות ומקורות

    לא מעט אזורים שונים בישראל סובלים ממקרים של קרקע מזוהמת, אשר עלולה להתקיים דרך מגוון רחב של סיבות, כאשר המובילות שבהן אלו זיהומים העשויים לחלחל כמו בתחנות דלק לשם דוגמא או מפעלים הפולטים...
    קרא עוד

    מהן הדרכים האפשריות לטפל בקרקע שמכילה רעלים?

    בדיקת קרקעות מזוהמות הינו תהליך הכרחי וחשוב. קרקע מזוהמת היא קרקע שבבדיקה שלה התגלו חומרים מזהמים חורגים מתקנות המשרד לאיכות הסביבה. כל קרקע צריכה להיבדק טרם תחילת העבודות על מנת לשלול את האפשרות...
    קרא עוד

    שיקום קרקע ומי תהום – הסיבות לכך והפתרון

    בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת בחשיבות השמירה על הסביבה, כאשר עוד ועוד תעשיות עוברות להתבסס על אנרגיה ירוקה. בהמשך למגמה זו ניתן גם למצוא מגוון רחב של דרכים לביצוע שיקום קרקע ומי...
    קרא עוד

    שירותים אקולוגיים בשנים האחרונות החשיבות של איכות הסביבה הולכת וגוברת, כאשר עוד ועוד חוקים נחקקים על מנת להגן על הקרקע, מי התהום ואפילו כמות מי השופכין הנשפכים אל מאגרים שונים. על כן שירותים אקולוגיים...
    קרא עוד

    משנה זהירות ועבודה בתנאים מחמירים

    התעשייה הישראלית הולכת וגדלה בשנים האחרונות וכך גם היקף ההשפעה על הסביבה של מפעלי התעשייה צובר תאוצה ומשנה את פניו של הטבע בישראל. במשך שנים המפעלים לא השקיעו מחשבה או משאבים בשמירה על...
    קרא עוד

    סביבת חיים טובה ונטולת מים מזוהמים

    התמודדות עם השפכים שנפלטים מתוך מערכת סגורה ,היא שאלה טכנית אבל מאוד חשובה בתכנון של מערכות יצור המוניות. בוודאי במפעלים שבהם התוצאות של מי השפכים ושל האשפה יכולות להיות קטלניות לסביבת הצומח והחי,...
    קרא עוד

    ליצור סביבה בריאה לדורות הבאים

    זיהום קרקע הוא אחד מסוגי הזיהום הכי מסוכנים שיכולים להתפרץ, ויש לו השלכות למשך שנים ארוכות על החי, הצומח, והסביבה באופן כללי. בכל רחבי העולם אנחנו רואים בשנים האחרונות עלייה משמעותית בכמות אירועי...
    קרא עוד

    העבודה על פי דרישות החוק, היא הדרך לקבל רישיון

    בהקמה של עסקים חדשים, תהליך הרישוי הוא השלב המורכב ביותר מבחינה בירוקרטית והוא זה אשר יאפשר לכם לפעול על פי הדרישות של הרשויות המקומיות שבהן אתם רוצים לפעול. ולכן, כאשר אתם מחפשים את...
    קרא עוד

    טיהור השפכים עוזר למחזר ולנקות את הסביבה

    מי שפכים הם תוצר הלוואי המשפיע ביותר על תהליכי זיהום סביבתיים שקיימים בכל רחבי העולם. מדינות רבות השכילו להבין עד כמה חשוב לייצר את הליך פיקוח על איכות השפכים ועל תהליך המחזור או...
    קרא עוד

    בפסולת מסוכנת, אין מקום לטעויות אנוש

    לכל פס ייצור יש תוצרי לוואי. בין שמדובר על פסולת קשיחה ובין שמדובר על מי קולחין ומי שפכים, פסי ייצור בעולם התעשייה מייצרים מוצרים חיוניים לחיי היום יום שלנו אבל גם לא מעט...
    קרא עוד

    ניהול מקצועי של הפסולת

    יש המון רמות לניהול של מפעל גדול, וכל אחת מהן משפיעה בצורה כזו או אחרת על הסביבה באופן מאוד משמעותי. כלומר, אם אתם רוצים לשלוט באופן שבו אתם מנהלים את שגרת היומיום בטוח...
    קרא עוד

    במיוחד בתעשייה, החשיבות של מים נקיים היא דרמטית

    השמירה על מקורות המים שלנו, במיוחד במדינה כל כך חמה ונטולת משקעים כמו מדינת ישראל, היא משימה בעלת חשיבות עליונה, אשר תקבע את היכולת שלנו לחיות בתנאי האקלים המשתנים בעשרות השנים הקרובות. יותר...
    קרא עוד

    הטבע הוא המשאב הכי חשוב שיש לנו לשמר

    החשיבה הירוקה ויצירת תכנון סביבתי המבוסס על ניצול משאבי הטבע בצורה הטובה ביותר, הוא תהליך חשוב שמאפיין פרויקטים חדשים בעולם הבנייה. אם בעבר נדרשנו להשקיע מחשבה הרכב תכנון הנדסי, היום יש עוד אנשי...
    קרא עוד

    שירותי ייעוץ סביבתי לפרויקטים פרטיים

    תכנון וחשיבה סביבתית מאפיינים פרויקטים חדשים בעולם הבנייה והתעשייה, והם מתבססים על חשיבה ארוכת טווח והבנה של הצרכים שקיימים כיום במערכות האקולוגיות והסביבתיות השונות. כלומר, אם אתם רוצים לבנות פרויקט חדש, או לפתוח...
    קרא עוד

    ליווי יועץ סביבתי, בפרויקטים גדולים וחשובים

    השילוב שבין החברה המודרנית לבין הסביבה והחשיבה הירוקה, לא תמיד הולך יד ביד, בוודאי אם אתם מנהלים פס ייצור גדול מאוד עם השפעה סביבתית נרחבת, ולא רוצים לקחת סיכונים מיותרים שיפגעו בסביבה. היום,...
    קרא עוד

    להפוך את הפרויקט שלכם לירוק יותר

    מתי בפעם האחרונה התחלתם תהליך בנייה או יצרתם תוכניות מתאר לפרויקט חדש, אשר יכול להוות סכנה משמעותית לאזורי גידול מחייה וגידול או אזורי טבע פתוח כאלו ואחרים? כאשר המדינה שלנו הולכת ומתפתחת בקצב...
    קרא עוד

    חברות ייעוץ סביבתי

    שילוב חברת ייעוץ סביבתי בתהליכי העבודה יצמצם מפגעים סביבתיים ועשוי להביא לחסכון בעלויות התפעול. הכרה בחשיבות השמירה על איכות הסביבה ושילוב מומחה בתחום יביא לעמידה בנהלים ובתקנות המשרד להגנת הסביבה. ייעוץ סביבתי יביא...
    קרא עוד

    היתר פליטה

    בהתאם לחוק אוויר נקי, על מפעלים ומגוון עסקים וארגונים להסדיר את מקורות הפליטה  באמצעות קבלת היתרי פליטה ועמידה בתנאי רישיון העסק. את הבקשה להיתר יש להגיש למשרד להגנת הסביבה לצד מסמכים חשובים נוספים....
    קרא עוד

    תכנון וניהול סביבתי

    שירותי תכנון וניהול סביבתי המוצעים על ידנו ייעוץ סביבתי להיתרי בניה ורישיונות עסק תכנון אמצעים סביבתיים נדרשים לעמידה בדרישות הרגולטור בקרת תכניות היועצים למבנים מתוכננים חוות דעת אקוסטית להיתרי בניה ואישורי רגולטור הכנת המסמכים...
    קרא עוד

    שילוט חומרים מסוכנים

    קרא עוד

    תכנון סביבתי – תחנות תדלוק

    מסמך הידרולוגי סביבתי תכנון תחנת תדלוק כולל שיתוף יועץ סביבה בצוות התכנית. במסגרת זו אנו מבצעים בדיקה סביבתית הכולל את בחינת ההשפעות הסביבתיות של התחנה. הבדיקה הסביבתית כוללת הכנת מסמך סביבתי הידרולוגי. המסמך הסביבתי...
    קרא עוד

    טיפול ושיקום קרקע מזוהמת

    טיפול בקרקע מזוהמת הינו תהליך מחייב במידה ומתגלה כי הקרקע נחשפה לחומרים מסוכנים ורעילים. אנו, ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, נעמוד לשירותכם ונסייע בביצוע סקרי קרקע על מנת לנטר את רמת המזהמים...
    קרא עוד

    הידרולוג

    תפקידו של הידרולוג הוא לחקור את מכלול האלמנטים הנוגעים למים מעל פני הקרקע ובתת הקרקע. גורמים רבים נדרשים להסתייע בשירותיו של יועץ בתחום ההידרולוגיה – בין אם מדובר ברשויות מקומיות, עסקים פרטיים, יזמים...
    קרא עוד

    יועץ סביבתי באר שבע

    אין ספק כי כל עסק, חברה או מפעל זקוק לשירותיו של יועץ סביבתי מומחה באר שבע על מנת לשפר את פעילותו ביחס לסביבה ולעמוד בחוקים ובתקנות הסביבתיים. חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית שמחים...
    קרא עוד

    יועץ סביבתי מומחה

    יועץ סביבתי מקצועי מ EOS - שירותי התייעלות סביבתית, יוכל לסייע לכם באיתור המענה האתי והאקולוגי המתאים ביותר בעבורכם לשם שמירה על איכות הסביבה. אנו מתמחים באספקה של מגוון פתרונות סביבתיים לתעשייה ולמגזר...
    קרא עוד

    סקר שפכים

    חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית מבצעת סקר שפכים בהתאם לצורך. הכנת סקר שפכים מתבצעת על ידנו בדרך כלל במסגרת התנהלות מול גופים רגולטוריים, קנסות שהושתו על העסק, ועל מנת לסייע במציאת פתרון...
    קרא עוד

    טיפול בשפכים תעשייתיים פתרונות מובילים לצמצום ריכוז מזהמים

    תהליך טיפול בשפכים תעשייתיים הינו הליך מורכב אשר דורש התייחסות ספציפית להרכב החומרים המדויק אשר נפלט בתהליכי התפעול בעסקים שונים, החל מעסקי מזון ועד למפעלי תעשייה. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית...
    קרא עוד

    יועץ שפכים מומחה

    עבודתו של יועץ שפכים היא אחת מהעיקריות בתחום הייעוץ הסביבתי. חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית היא מהמובילות בתחום ונשמח להעמיד לשירותכם יועץ שפכים מנוסה ומקצועי. אנו פעילים שנים רבות בניהול ופיקוח סביבתי,...
    קרא עוד

    שירותי ייעוץ סביבתי לתעשייה

    ייעוץ סביבתי לתעשייה מהווה את אחד ההיבטים המשמעותיים בפעילותם העסקית של חברות רבות. אנו ב EOS מציעים שירותי ייעוץ סביבתי מקצועיים ואמינים, תוך ליווי אישי עד גמר הפרויקט והשגת המטרות הנדרשות. אנו נסייע לכם...
    קרא עוד

    סקר היסטורי

    קיבלתם דרישה לבצע סקר היסטורי בקרקע חשודה בזיהום? אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית נעמוד לצדכם ונסייע בביצוע כל הבדיקות הנדרשות. אנו מתמחים בניהול ופיקוח סביבתי בתהליכי בינוי ועבודת שטח, ליווי ופיקוח...
    קרא עוד

    יועץ איכות הסביבה מקצועי

    יועץ איכות הסביבה מחברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית יכול לסייע לכם למצוא את דרך הזהב שבין עמידה בחוקים ותקנות איכות הסביבה לבין המשך תפקוד העסק באופן יעיל וחסכוני. חשוב לזכור כי עמידה...
    קרא עוד

    ייעוץ ותכנון סביבתי מקצועי

    ייעוץ ותכנון סביבתי הינו חלק בלתי נפרד מחיינו. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית מציעים לכם את שירותינו בליווי סביבתי לסיוע בקבלה ובחידוש רישיון עסק, היתרי בניה, ותפעול שוטף, תוך כדי מזעור...
    קרא עוד

    יועץ סביבה לעסקים

    חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית, תוכל לסייע לכם בקבלת שירותיו של יועץ סביבה מקצועי ומנוסה. בדרך זו ניתן לוודא כי העסק שלכם יוכל לקבל את ההיתרים הנדרשים ולעמוד בדרישות החוק. שירותי יועץ...
    קרא עוד

    היתר רעלים

    טיפול בהיתר רעלים צוות EOS מלווה את הלקוח בכל השלבים הנדרשים בהתאם, כולל בקרת שדרוג התשתיות בעסק, מינוי אחראי רעלים וכל הנדרש, עד לאישור הרשויות הרלוונטיות. במידה ונדרש עדכון ההיתר, הכנת תיק מפעל או נוהל...
    קרא עוד

    סקר קרקע

    סקר קרקע מזוהמת במקרים בהם קיים חשד כי קרקע זוהמה על ידי חומרים מסוכנים ורעילים נדרש לבצע סקר קרקע מזוהמת. על פי עקרונות המשרד להגנת הסביבה בתחום מניעת זיהום קרקע והטיפול בה, קרקע מכילה...
    קרא עוד

    פרשה טכנית

    פרשה טכנית מהווה את אחת הדרישות הבסיסיות הנדרשות לשם קבלת היתר בניה או רישיון עסק. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לאורך כל התהליך על מנת שהעסק יוכל...
    קרא עוד

    תסקיר השפעה על הסביבה

    תסקיר השפעה על הסביבה כולל בחינת ההיבטים הסביבתיים בפרויקטי תכנון על מנת לסייע ליזם ולמתכנן בכל הקשור להחלטות ואישורים המתקבלים על ידי מוסדות התכנון והבניה. אנו, ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, בעלי...
    קרא עוד

    איכות הסביבה והיתרי בניה

    ליווי סביבתי לרישוי כחלק מהליכי רישוי עסקים וקבלת אישורים להיתרי בניה או במסגרת הליכי ביקורת של רשויות במפעלים, נדרשים לעתים להגיש מסמך סביבתי או פרשה טכנית סביבתית, המתארת את השפעת המבנה המתוכנן או הקיים...
    קרא עוד
    קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי