לקבלת הצעת מחיר משתלמתהשאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  טיפול בשפכים תעשייתיים

  תהליכי הייצור והתפעול השוטף בעסקים עשוי לייצר שפכים תעשייתיים. תהליכי הטיפול בשפכים כוללים שיטות שונות ומגוונות, ותלויים בסוג השפכים המוזרמים ובאופי התעשייה. תעשיית המזון מצריכה טיפול בשפכים המכילים שומנים, חומרים אורגניים, ואף ריכוז מלחים גבוה. הטיפול בשפכים אלה יכול לכלול הפחתה במקור, מפרידי שומן, ואף מתקנים אקטיביים כגון DAF ודומיו.

  תהליכים נוספים לטיפול בשפכים תעשייתיים כוללים טיפול ביולוגי, המסוגל להפחית גם ריכוזי חנקן ומרכיבים נוספים. תוצרי טיפול ביולוגי ו-DAF הם מי קולחין מטוהרים ובוצות הנדרשות לפינוי לאתר מורשה.

  תוצרים של מפרידי שומן כוללים שומנים ומוצקים השוקעים במפריד, ונשאבים על ידי ביוביות, גם הם לאתר מורשה. לעתים העדיפות היא להשקיע יותר במתקן הטיפול, אך לקבל איכות שפכים טובה לאורך זמן, ולחסוך בעלויות של טיפול בקנסות, חריגות בלתי פוסקות, וגם עלויות גבוהות של שאיבות יתר ממפרידי שומן שאינם "מספקים את הסחורה".

  שרותים בתחום טיפול בשפכים תעשייתיים

  תהליכים אלה כוללים גם ליווי העסק מול תאגידי המים וגופים רגולטוריים לביטול / הפחתת קנסות, סיוע לעסק בהתייעלות והפחתת מזהמים בשפכים.

  השפכים התעשייתיים נבדלים מן השפכים הסניטריים (שירותים, מקלחות ומטבחונים) בכך שהם עלולים להכיל מרכיבים מזהמים בריכוזים גבוהים בהרבה מהשפכים הסניטריים. המפעלים נדרשים לעמידה בתקנות לגבי ריכוז המזהמים הנפלטים למערכת הביוב העירונית. לשם כך נדרש לעתים טיפול מקדים בשפכים על מנת להתאים את ריכוזם לזה המותר בחוק.

   

  לסקירת מסמכי מדיניות ומחקרים בתחום טיפול שפכים

  פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בשפכים תעשייתיים

  בזכות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בשפכים תעשייתיים, ניתן יהיה לבצע את הטיפול הנדרש ולהפחית את רמות המזהמים בשפכים לריכוזים המתאימים להזרמה למערכת הביוב הציבורית, תוך כדי עמידה בתקנות איכות הסביבה.

  בין אם מדובר בענף המזון, מפעלי תעשייה או במוסדות אחרים – על מנת לעמוד בתקנים ובמקביל לייעל את תהליכי העבודה, מומלץ לפנות אל חברת EOS. עובדי החברה מתמחים בייעוץ שפכים, ומנוסים ביותר בסיוע לעמידה בדרישות החוק במסגרת תהליכי רישוי עסקים והתנהלות מול הרשויות בתחומי איכות הסביבה.

   

  להסתייע במגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בשפכים תעשייתיים

  בשנים האחרונות התפתח מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בשפכים תעשייתיים. שפכים תעשייתיים הפכו לאחד מתוצרי הלוואי הבעייתיים ביותר של מפעלים, מפעלי מזון, מוסכים, מסעדות ועוד. המונח שפכים תעשייתיים כולל את הפסולת המגיעה במצב צבירה נוזלי או בוצתי; פסולת הנוצרת במהלך תהליכי התפעול השונים במפעל, החל מנוזלים המשמשים במפעלי ציפוי מתכות, ועד תשטיפים הנוצרים במהלך שטיפול כלים במסעדה – שפכים הם הנוזלים המזוהמים הנוצרים במהלך תהליך הייצור והנדרשים לפינוי. בין אם מדובר בשמנים משומשים, פסולת המגיעה כתוצאה מייצור תרופות, נוזלי קירור, ועוד, שפכים תעשייתיים עשויים לפגוע במערכת הביוב הציבורית וגם במתקן העירוני לטיפול בשפכים.

  לפני למעלה מעשור נקבעו מספר דגשים לגבי איכות מי השפכים – כמו גם רשימה של מזהמים שונים וריכוזי סף המותרים להזרמה למערכת הביוב הציבורית. כמו כן, נקבעו שיטות הפינוי לשפכים התעשייתיים. במקביל התפתחו פתרונות מגוונים באמצעותם ניתן לטפל כראוי בשפכים – תוך התייחסות ספציפית להרכב החומרים הנמצא בזרם השפכים.

  מעוניינים לטפל בשפכים? בהתאם לסוג התעשייה, כמו גם על פי הרכב השפכים ניתן יהיה להתאים את השיטה הרלוונטית ולטפל בשפכים על הצד הטוב ביותר. לשם כך, יהיה עליכם לפנות אל אנשי המקצוע המנוסים ביותר;

   

  לבצע את המשימה בהצלחה

  הפחתת המזהמים בזרם השפכים היא משימה הנדרשת לטיפול על ידי המומחים בתחום: חברת EOS. צוות עובדי החברה מחזיקים בניסיון, בהכשרה ובידע ההכרחיים לביצוע המשימה על הצד הטוב והמתקדם ביותר.

   

   

  יועץ שפכים

  תפקידו של יועץ שפכים הינו משמעותי ביותר. וזאת, לאור העובדה כי הוא מסייע בהפחתת ריכוז החומרים המזהמים בשפכים, כמו גם בצמצום החומרים הנפלטים בעת תהליכי הייצור. על מנת שהתהליכים התפעוליים יתבצעו כהלכה תוך עמידה באיכות השפכים הנדרשת בחוק, נדרשת הכנת תכניות פעולה מפורטות ומקיפות, יש לפנות אל המומחים בתחום זה: חברת EOS. בהתאם לתקנות ולחוקים השונים יעניקו צוות המומחים של החברה את הייעוץ המקצועי הנדרש בתחום השפכים. מנכ"ל חברת EOS הוא דוד פיגרס, בעל MSc. בהנדסה סביבתית.

   

  שיתוף פעולה עם יועץ שפכים

  חלק בלתי נפרד מההתנהלות השוטפת של מפעלים ועסקים רבים הינה תוצרי לוואי, כגון שפכים תעשייתיים. בהתאם לתפעול השוטף ותהליכי העבודה של המפעל ניתן להתאים את הטיפול הרלוונטי בשפכים. הטיפול יקבע תוך התאמה לאופי ענף התעשייה הרלוונטי וסוג המזהמים בשפכים. בין אם מדובר בתעשיית המזון, הרוקחות או ענפי תעשייה אחרים, על מנת שניתן יהיה לטפל בשפכים המוזרמים כנדרש, יש לפנות אל יועץ שפכים.

  מה כולל תפקידו של יועץ בתחום השפכים? באמצעות ליווי של מומחה בתחום השפכים ניתן יהיה לצמצם את ריכוז החומרים המזהמים בשפכים הנפלטים בעת תהליך הייצור. חשוב לציין כי שפכים תעשייתיים עלולים להכיל מגוון רחב של חומרים רעילים; חומרים כדוגמת מתכות כבדות, שאריות תרופות, חומרי הדברה, חומצות, שמנים וכן הלאה.

  ליווי של יועץ שפכים יסייע גם בכל שלבי ההתנהלות מול תאגידי המים, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות. יועץ השפכים ילווה את המפעל בפגישות השוטפות מול הרשויות, יסייע בקביעת התהליכים הנדרשים למטרת צמצום המזהמים בשפכים, ובמידת הצורך יקבע את המתקן הנדרש לטיפול בשפכים. בבואכם לחפש אחר מומחים בתחום ייעוץ השפכים, יש לפנות אל אנשי המקצוע המנוסים והמיומנים ביותר.

  טיפול בשפכים תעשייתיים

  טיפול בשפכים תעשייתיים ע"י יועץ שפכים מקצועי

  על מנת לטפל בשפכים המוזרמים מן העסק שלכם על הצד הטוב והמשתלם ביותר, יש לשתף פעולה עם צוות המומחים של חברת EOS. באופן זה תעמדו בתקנות, תשמרו על הסביבה ותחסכו בעלויות. בהצלחה!

  טיפול בשפכים תעשייתיים כתוצרי לוואי של פעילות מפעלים

  כחלק מפעילות שנעשית בכל מפעל, בית מלאכה או עסק אנחנו רואים שיש גם שפכים תעשייתיים שהם למעשה תוצרי לוואי של הפעילות. חשוב להבין: טיפול בשפכים תעשייתיים הינו עניין חשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת כבר בתחילת הדרך, שכן אותם חומרים עלולים לזהם בצורה משמעותית והרסנית ביותר על הסביבה. החדשות הטובות: אתם לא צריכים לטפל בנושא הזה לבד, כי המומחים יוכלו לעזור לכם בכך בצורה טובה. חברת EOS שירותי התייעלות סביבתית זמינה עבורכם בכל עת עם אינספור פתרונות בתחום הטיפול בשפכים כך שאתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלה עוד היום.

  איך מתבצע טיפול בשפכים תעשייתיים?

  ראשית, נבהיר ונאמר שהמטרה של טיפול בשפכים תעשייתיים היא לא רק לשמור על הסביבה, אלא גם, כמובן, עמידה בתקנות להזרמת שפכי תעשייה למערכת הביוב. שנית, כדאי להכיר את היתרונות של קבלת שירות מקצועי בכל הנושא הזה, שכן שירות כזה מציע:

  • ליווי לכל אורך הדרך עד הפחתה משמעותית של המזהמים הנפלטים למערכת הציבורית.
  • התאמת הטיפול והפתרון לבעיה הספציפית של כל לקוח בנושא השפכים.
  • שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לצורך השגת המטרה.

  מה שכן, על מנת שתוכלו להבטיח שהמפעל שלכם באמת עומד בכל התקנים, יש לבדוק אל מי אתם פונים ובידי מי אתם מפקידים את המשימה הזאת. יש אומנם לא מעט חברות שמציעות מגוון בנושא הזה, אך לא כולן מספיק מקצועיים ומנוסות ולכן כמובן שיש לבדוק במי אתם בוחרים.

  תנו למומחים לטפל בשפכי התעשייה שלכם

  חברת EOS שירותי התייעלות סביבתית הינה חברה וותיקה ביותר בכל הנושא של טיפול בשפכים תעשייתיים וזיהומים סביבתיים. לכן, אם תתקשרו למספר: 052-4506622 ותבקשו שירות בתחום הזה, תוכלו להיות בטוחים שאתם, והמפעל שלכם, בידיים טובות. בנוסף, החברה תוכל להעניק לכם אינספור שירותים נוספים כמו ייעוץ סביבתי תוך חיסכון במשאבים, סיוע בכל מה שקשור לקבלת היתרי בניה ועוד. החברה מסייעת גם בשיקום של קרקעות מזהמות ואף מציעה פתרונות שונים בתחום האקולוגיה, הנוף, האקוסטיקה וכדומה. התקשרו עוד היום ותראו שגם אתם, כמו כל הלקוחות האחרים של החברה, תצאו מרוצים מהשירות, מהמקצועיות וגם מהעלויות.

   

  שאלות ותשובות

  מהם שפכים תעשיתיים?

  שפכים תעשיתיים הינם שפכים אשר מוזרמים מהמפעל אל מערכת הביוב למעט שפכים סניטריים.

  למה הם מהווים בעיה?

  שפכים אשר מקורם במפעלים והם שפכים תעשייתיים הינם בעלי פוטנציאל נזק גדול ודורשים התייחסות מיוחדת.

  איך ניתן לטפל בבעיה זו?

  ישנה אפשרות להקים מתקן אשר מטפל בשפכים עוד לפני הזרמתם לביוב המרכזי  או לחילופין לפנות את השפכים למתקן מיחזור/סילוק/הטמנה מוסדר אשר הינו מוסדר על פי חוק.

  לקבלת הצעת מחיר משתלמת

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   לקבלת הצעת מחיר משתלמת

   השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

    למידע נוסף

    מפקח איכות הסביבה

    מפקח איכות הסביבה - EOS מפקח איכות הסביבה הוא הדמות הראשית המתפעלת ולוקחת אחריות מלאה על איכות הסביבה בכל פרויקט בניה חדש היוצא לדרך החל משנת 2022. מתאריך זה הפכו תקנות המשרד לאיכות הסביבה...
    קרא עוד

    ממונה איכות סביבה

    ממונה איכות סביבה - EOS הליכי בניה הם עסק מורכב הדורש משאבי נפש עצומים, סבלנות, כוח סבל ועוד שלל כישורים שאינם נחמדים למחשבה. עוגמות נפש וטרחה הם כנראה חלק בלתי נפרד מן המסע הזה,...
    קרא עוד

    תכנון סביבתי – תחנות תדלוק

    מסמך הידרולוגי סביבתי תכנון תחנת תדלוק כולל שיתוף יועץ סביבה בצוות התכנית. במסגרת זו אנו מבצעים בדיקה סביבתית הכולל את בחינת ההשפעות הסביבתיות של התחנה. הבדיקה הסביבתית כוללת הכנת מסמך סביבתי הידרולוגי. המסמך הסביבתי...
    קרא עוד

    סקר קרקע

    סקר קרקע מזוהמת במקרים בהם קיים חשד כי קרקע זוהמה על ידי חומרים מסוכנים ורעילים נדרש לבצע סקר קרקע מזוהמת. על פי עקרונות המשרד להגנת הסביבה בתחום מניעת זיהום קרקע והטיפול בה, קרקע מכילה...
    קרא עוד

    פרשה טכנית

    פרשה טכנית מהווה את אחת הדרישות הבסיסיות הנדרשות לשם קבלת היתר בניה או רישיון עסק. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לאורך כל התהליך על מנת שהעסק יוכל...
    קרא עוד

    תסקיר השפעה על הסביבה

    תסקיר השפעה על הסביבה כולל בחינת ההיבטים הסביבתיים בפרויקטי תכנון על מנת לסייע ליזם ולמתכנן בכל הקשור להחלטות ואישורים המתקבלים על ידי מוסדות התכנון והבניה. אנו, ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, בעלי...
    קרא עוד

    איכות הסביבה והיתרי בניה

    ליווי סביבתי לרישוי כחלק מהליכי רישוי עסקים וקבלת אישורים להיתרי בניה או במסגרת הליכי ביקורת של רשויות במפעלים, נדרשים לעתים להגיש מסמך סביבתי או פרשה טכנית סביבתית, המתארת את השפעת המבנה המתוכנן או הקיים...
    קרא עוד

    ייעוץ סביבתי לקבלן ולתעשייה

    שרותי ייעוץ סביבתי מקיף פעילות תעשייתית כוללת מגוון רחב של היבטים סביבתיים. ייעוץ סביבתי לתעשייה כולל סיוע במציאת פתרונות יצירתיים לשפכים, פסולות, מניעת זיהום קרקעות, מניעה וצמצום פליטות לאוויר, הפחתת רעש, ועוד. במידה ונדרש...
    קרא עוד

    יועץ אשפה

    לשרותי התייעלות סביבתית (EOS) ניסיון רב בתכנון מערך פסולת עבור מבני ציבור, בתי חולים, תעשייה, מסחר ומבני מגורים בערים שונות בארץ. דרישות מנהלי התברואה ואיכות הסביבה ברשויות השונות הן מגוונות ומשתנות מרשות לרשות. פינוי פסולת...
    קרא עוד

    תכנון סביבתי

    מסמכים סביבתיים שונים נדרשים על פי החוק במסגרות התכנון השונות. המסמך הסביבתי נועד להעמיד בידי הרשויות, מוסדות התכנון, היזם והציבור את מירב המידע הסביבתי הנדרש על מנת לגבש דעה מושכלת ומבוססת ידע לגבי...
    קרא עוד

    טיפול בחריגות בשפכי תעשייה

    • דיגום וניתוח חריגות בשפכי העסק.
    • קביעת הנדרש לביצוע לצורך עמידה בדרישות החוק.
    • במידת הצורך אספקה והתקנת מתקן טיפול בשפכים.
    • סיוע שוטף מול תאגידי המים והרגולטור.

    תאגידי המים

    תאגידי המים הם האחראים על מערכת הולכת השפכים העירוניים, ועל הטיפול בשפכים לצורך השמשתם למטרות חקלאות או השקייה בפארקים ואתרים ציבוריים נוספים.

    כחלק מפעילותם לטיפול בשפכים העירוניים, מבצעים תאגידי המים ביקורות שוטפות לשפכי התעשייה. אופי הביקורת נקבע בהתאם לספיקת השפכים, אופי פעילות העסק, סוג העסק, והיסטוריית החריגות לאותו העסק. סוג המזהמים הנדגמים נקבע אף הוא בהתאם לסוג העסק הנדגם.

    במקרים רבים, חריגות בריכוזי המזהמים גוררות את המפעלים למאבקים משפטיים יקרים וממושכים מול תאגידי המים עקב קנסות כבדים המוטלים עליהם.

    ניטור שפכים

    דיגום מורכב הינו דיגום שנמשך 24 שעות, ומספק תמונה כוללת של השפכים המוזרמים מן העסק ביממה שלמה. דיגום זה שונה מהדיגום האקראי, אותו מבצעים תאגידי המים, ואשר אינו מזהה בדרך כלל את התמונה הכוללת של ריכוז המזהמים הנפלטים מן העסק ויוצר לעתים תמונת מצב מעוותת.

    קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי