לקבלת הצעת מחיר משתלמתהשאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  תסקיר השפעה על הסביבה

  תסקיר השפעה על הסביבה כולל בחינת ההיבטים הסביבתיים בפרויקטי תכנון על מנת לסייע ליזם ולמתכנן בכל הקשור להחלטות ואישורים המתקבלים על ידי מוסדות התכנון והבניה. אנו, ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, בעלי ותק רב בתחום הייעוץ הסביבתי וניהול בתעשייה. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בביצוע תסקיר השפעה על הסביבה על מנת לתת מענה לדרישות הסביבתיות בכדי לסייע לכם בכל הקשור לצמצום היבטים סביבתיים שליליים במסגרת פרויקטי תכנון.

  מה בעצם כולל תסקיר השפעה על הסביבה?

  ​​התסקיר כולל למעשה חמישה פרקים קבועים אשר חייבים להופיע בו והם:

  • פרק א' – פרק זה יתאר את המצב הסביבתי הקיים לפני תחילת יישום התכנית. מטרתו של פרק זה הינו לשמש כבסיס להשוואה כלפי השינויים הצפויים להתרחש בעקבות התכנית היזומה.
  • פרק ב' – פרק זה ירחיב על הסיבות בגינן נבחר המיקום הספציפי לשם ביצוע התכנית, תוך השוואת חלופות תכנוניות שונות על ההיבטים הסביבתיים שלהן.
  • פרק ג' – כולל תיאור הפעילות המתוכננת על כל שלביה.
  • פרק ד' – בפרק זה יפורטו ההשפעות הצפויות על איכות הסביבה כתוצאה מהתכנית. כמו כן, ייכלל כאן תיאור של האמצעים הדרושים לשם מניעה של השפעות שליליות על הסביבה.
  • פרק ה' – פרק מסקנות והמלצות לגבי התכנית היזומה.

  חשוב לציין כי תסקיר השפעה על הסביבה נערך ומוגש באחריותו של היזם, על פי הנחיות מפורטות של המשרד להגנת הסביבה. התסקיר מבוצע על ידי יועצים מומחים ומנוסים מתחום הייעוץ הסביבתי.

  באילו נקודות מתמקד התסקיר?

  על מנת שתסקיר השפעה על הסביבה יהיה מקצועי ומקיף, עליו לכלול היבטים אקולוגיים, גיאולוגיים, השפ

  עה על החי, צומח והאדם וכל ההשלכות הצפויות לגבי זיהום סביבתי אשר עלול לנבוע עקב פיתוח התכנית היזומה, כגון קרינה, רעש, ריחות, והיבטים נוספים בהתאם לתכנית הנידונה.

  אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, נסייע לכם בביצוע התסקיר הסביבתי על מנת שתוכלו לקבל את האישור הסביבתי לתכנית. אנו מאמינים כי ניתן ורצוי לשלב פיתוח פרויקטים מרשימים תוך שמירה על איכות הסביבה והטבע הסובב.

  מהו תסקיר סביבתי?

  התסקיר הסביבתי נדר על פי חוק במקרים בהם מוגשת תכנית אשר על פי מוסד התכנון ביצועה עלול לגרום להשפעה ניכרת על הסביבה. תסקירי השפעה על הסביבה נכתבים בהתאם להנחיות ספציפיות עבור כל תכנית, לאחר שהוחלט כי נדרש תסקיר.

  אנו מתמחים בהכנת תסקירי השפעה על הסביבה, תוך שילוב צוות מומחים ייחודי לכל תסקיר. הצוות יכול לכלול בין היתר מהנדס סביבה, אדריכל נוף, אקולוג, אקוסטיקאי, ומומחים גיאולוגיה, לאיכות אוויר וחומרים מסוכנים.

  תסקיר השפעה על הסביבה נדרש גם במקרים אלה:

  1. אזורי תעשייה שבתחומם מותרת פעילות העלולה לזהם את הסביבה, קו חשמל של מתח על או מתח על-עליון, מרכזי תחבורה יבשתיים עתירי פעילות, מקומות לאסיפות המוניות, מרכזי ייצור, אחסון או שינוע של חומרים מזהמים או מסוכנים, אתרי כריה או חציבה;​
  2. אזור בעל רגישות סביבתית גבוהה בשל משאבי טבע או נוף, לרבות חוף, ים, ימה, נחל ואזור החדרה;
  3. אזור החשוף למפגעים סביבתיים העלולים לסכל את ביצועה של התכנית או להשפיע השפעה ניכרת על פעילות המוצעת בה.

   

  מטרת תסקיר השפעה על הסביבה

  התסקיר הסביבתי נועד להעמיד בידי הרשויות, מוסדות התכנון, היזם והציבור את מירב המידע הנדרש על מנת לגבש דעה מושכלת ומבוססת ידע לגבי ניצול משאבי הטבע (כגון קרקע, אוויר נקי, מים), או עוצמת חשיפת התושבים למפגעים (כגון זיהום אוויר ורעש), והאם הם סבירים ביחס לתרומתו הכלכלית והחברתית של הפרויקט.

  התסקיר הסביבתי נועד למזער את הפגיעה הסביבתית האפשרית של פעולות הפיתוח. תסקיר עשוי להפיג חששות לא מוצדקים בדבר השפעות שליליות של הפרויקט על סביבתו.

   

  תסקיר השפעה על הסביבה

  מתי יש צורך בתסקיר השפעה על הסביבה

  מתי יש צורך בתסקיר השפעה על הסביבה? כדי לקבל את המענה המקיף והמקצועי ביותר, אתם מוזמנים לפנות אל חברת EOS. חברה זו מתמחה במתן פתרונות סביבתיים – הן לתעשייה והן למוסדות הציבוריים. זאת ועוד, תוך ייעול התהליכים, חסכון במשאבים השונים כמו גם מענה מדויק על צרכי הלקוח. צוות עובדי החברה מספקים שירותי ייעוץ סביבתי ליזמים, מתכננים ולקבלנים; ייעוץ אותו מספקים יועצים ומהנדסים המחזיקים בהכשרה המקיפה והרלוונטית בתחום – מהנדסים סביבתיים, אקולוגים, ומומחים בתחומים נוספים כגון איכות אוויר, נוף ועוד.

  שואלים מתי יש צורך בתסקיר השפעה על הסביבה?

  במסגרת תהליכי תכנון תב"ע או מתקנים ומפעלים להם עשויה להיות השפעה סביבתית ניכרת נדרשים היזמים להציג מסמכים סביבתיים המציגים את ההשפעות הסביבתיות של התכנית וכיצד השפעות אלה מטופלות ומופחתות על ידי אמצעים שונים, המוצעים על ידי היועץ הסביבתי של התכנית במסגרת המסמך הסביבתי.

  המסמך הסביבתי המקיף ביותר הוא תסקיר ההשפעה על הסביבה. חשיבותו של התסקיר היא רבה, והוא משמש חלק בלתי נפרד ממערכות התכנון והבנייה השונות. מתי יש צורך בתסקיר השפעה על הסביבה? בבואכם לבחון את ההשפעות הסביבתיות של החלופות השונות במסגרת התכנית.

  התסקיר כולל בין היתר את קביעת האמצעים הנדרשים לצמצום ההשפעות הסביבתיות על הסביבה והנוף. כמו כן, נציין כי את התסקיר יש להכין בהתאם להנחיות מפורטות שנקבעות על ידי המשרד להגנת הסביבה, פרטנית לתכנית המדוברת.

  מה כולל תסקיר ההשפעה על הסביבה? מסמך זה מורכב מ-5 פרקים עיקריים:

  • הפרק הראשון יתאר את המצב הסביבתי הנוכחי בטרם ביצוע הפרויקט.
  • הפרק השני יבדוק את החלופות השונות והנסיבות אשר הובילו לכדי קביעת החלופה הנבחרת.
  • הפרק השלישי יכלול תיאור מדויק של התכנית על שלביה השונים.
  • הפרק הרביעי יתאר את השלכות התכנית על הסביבה, זאת לצד פתרונות למניעת השלכות שליליות.
  • הפרק החמישי מציג את המסקנות הנובעות מדגשים אלו כמו גם המלצות לתקנון התכנית.

  לפנות אל המומחים

  ביצוע מושלם של תסקיר ההשפעה על הסביבה הוא הכרחי. על מנת לערוך מסמך זה במקצועיות הנדרשת תוך השגת התוצאות התכנוניות הטובות והיעילות ביותר, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברת EOS.

   

  תסקיר השפעה על הסביבה - EOS

  תסקיר השפעה על הסביבה לבניית מבנה

  יזמים ומתכננים רבים נדרשים לקבל החלטות ואישורים שונים בעת בניית מבנה מסוים ולכן עבורם תסקיר השפעה על הסביבה הוא עניין שאי אפשר לוותר עליו. סקרים כאלה כוללים היבטים סביבתיים שונים לגבי הקרקע שעליו מתוכנן המפעל, המבנה או כל דבר אחר ובהתאם לסקרים כאלה ניתן יהיה להחליט כיצד מתקדמים עם הפרויקט. אתם זקוקים לסקר כזה ולא יודעים לאן לפנות? הגעתם בדיוק למקום הנכון! חברת EOS שירותי התייעלות סביבתית זמינה עבורכם בכל עת ומציעה מגוון רחב של שירותים בתחום הסביבתי, כך שאתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום.

  תסקיר השפעה על הסביבה – מה הוא כולל?

  ישנם מספר נושאים ותהליכים הכלולים בסקר מהסוג הזה, והם:

  • המצב הסביבתי הקיים עוד לפני תחיל יישום התכנית בשטח.
  • ההתייחסות לשאלה מדוע נבחר דווקא המקום הספציפי הזה לטובת הפרויקט.
  • תיאור של הפעילות המתכוננת במקום.
  • התייחסות להשפעות הצפויות של הפעילות במקום על הסביבה
  • מסקנות והמלצות

  ברוב המקרים כאשר מזמינים תסקיר השפעה על הסביבה ניתן לראות שהתסקיר לוקח בחשבון לא מעט נתונים ונושאים, כמו למשל: ההיבט האקולוגי, ההיבט הגיאוגרפי וכדומה. בדרך כלל בתסקירים כאלה תהיה התייחסות, כמובן, גם לבעלי החיים באזור, לרעש, לריחות ואף לרמת הקרינה, שכן כל אלה יכולים להשפיע על הסביבה בכל רבדיה.

  תסקיר מעמיק, מקצועי ואמין

  אם תעשו חיפוש אתם תראו שבתחום התסקירים שכוללים התייחסות להשפעה על הסביבה יש לא מעט מומחים שיוכלו לעזור לכם. עם זאת, לא כל מי שמציג את עצמו כמומחה בתחום יוכל לבצע עבורכם תסקיר כזה שיהיה מספיק מוצלח ורציני. אם אתם רוצים להבטיח שהתסקיר יהיה אמין ומקצועי, פנו עוד היום לחברת EOS שירותי התייעלות סביבתית. החברה מעסיקה מומחים רבים אשר לכל אחד מהם התמחות אחרת, כמו למשל: התמחות בתחום האקוסטיקה, הטיפול בריחות ועוד. לכן תוכלו להיות בטוחים שאם תתקשרו למספר: 052-4506622 להזמנת שירות בתחום הזה, תהיו בידיים טובות. חשוב להבין שתסקירים של השפעה על הסביבה הינם חשובים ביותר כי הם הבסיס להמשך הפעילות ולקבלת ההחלטות הנכונות, כך שברור מדוע אי אפשר להתפשר על המקצועיות בנושא הזה.

  לקבלת הצעת מחיר משתלמת

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   למידע נוסף

   משנה זהירות ועבודה בתנאים מחמירים

   התעשייה הישראלית הולכת וגדלה בשנים האחרונות וכך גם היקף ההשפעה על הסביבה של מפעלי התעשייה צובר תאוצה ומשנה את פניו של הטבע בישראל. במשך שנים המפעלים לא השקיעו מחשבה או משאבים בשמירה על...
   קרא עוד

   סביבת חיים טובה ונטולת מים מזוהמים

   התמודדות עם השפכים שנפלטים מתוך מערכת סגורה ,היא שאלה טכנית אבל מאוד חשובה בתכנון של מערכות יצור המוניות. בוודאי במפעלים שבהם התוצאות של מי השפכים ושל האשפה יכולות להיות קטלניות לסביבת הצומח והחי,...
   קרא עוד

   ליצור סביבה בריאה לדורות הבאים

   זיהום קרקע הוא אחד מסוגי הזיהום הכי מסוכנים שיכולים להתפרץ, ויש לו השלכות למשך שנים ארוכות על החי, הצומח, והסביבה באופן כללי. בכל רחבי העולם אנחנו רואים בשנים האחרונות עלייה משמעותית בכמות אירועי...
   קרא עוד

   העבודה על פי דרישות החוק, היא הדרך לקבל רישיון

   בהקמה של עסקים חדשים, תהליך הרישוי הוא השלב המורכב ביותר מבחינה בירוקרטית והוא זה אשר יאפשר לכם לפעול על פי הדרישות של הרשויות המקומיות שבהן אתם רוצים לפעול. ולכן, כאשר אתם מחפשים את...
   קרא עוד

   טיהור השפכים עוזר למחזר ולנקות את הסביבה

   מי שפכים הם תוצר הלוואי המשפיע ביותר על תהליכי זיהום סביבתיים שקיימים בכל רחבי העולם. מדינות רבות השכילו להבין עד כמה חשוב לייצר את הליך פיקוח על איכות השפכים ועל תהליך המחזור או...
   קרא עוד

   בפסולת מסוכנת, אין מקום לטעויות אנוש

   לכל פס ייצור יש תוצרי לוואי. בין שמדובר על פסולת קשיחה ובין שמדובר על מי קולחין ומי שפכים, פסי ייצור בעולם התעשייה מייצרים מוצרים חיוניים לחיי היום יום שלנו אבל גם לא מעט...
   קרא עוד

   ניהול מקצועי של הפסולת

   יש המון רמות לניהול של מפעל גדול, וכל אחת מהן משפיעה בצורה כזו או אחרת על הסביבה באופן מאוד משמעותי. כלומר, אם אתם רוצים לשלוט באופן שבו אתם מנהלים את שגרת היומיום בטוח...
   קרא עוד

   במיוחד בתעשייה, החשיבות של מים נקיים היא דרמטית

   השמירה על מקורות המים שלנו, במיוחד במדינה כל כך חמה ונטולת משקעים כמו מדינת ישראל, היא משימה בעלת חשיבות עליונה, אשר תקבע את היכולת שלנו לחיות בתנאי האקלים המשתנים בעשרות השנים הקרובות. יותר...
   קרא עוד

   הטבע הוא המשאב הכי חשוב שיש לנו לשמר

   החשיבה הירוקה ויצירת תכנון סביבתי המבוסס על ניצול משאבי הטבע בצורה הטובה ביותר, הוא תהליך חשוב שמאפיין פרויקטים חדשים בעולם הבנייה. אם בעבר נדרשנו להשקיע מחשבה הרכב תכנון הנדסי, היום יש עוד אנשי...
   קרא עוד

   שירותי ייעוץ סביבתי לפרויקטים פרטיים

   תכנון וחשיבה סביבתית מאפיינים פרויקטים חדשים בעולם הבנייה והתעשייה, והם מתבססים על חשיבה ארוכת טווח והבנה של הצרכים שקיימים כיום במערכות האקולוגיות והסביבתיות השונות. כלומר, אם אתם רוצים לבנות פרויקט חדש, או לפתוח...
   קרא עוד

   ליווי יועץ סביבתי, בפרויקטים גדולים וחשובים

   השילוב שבין החברה המודרנית לבין הסביבה והחשיבה הירוקה, לא תמיד הולך יד ביד, בוודאי אם אתם מנהלים פס ייצור גדול מאוד עם השפעה סביבתית נרחבת, ולא רוצים לקחת סיכונים מיותרים שיפגעו בסביבה. היום,...
   קרא עוד

   להפוך את הפרויקט שלכם לירוק יותר

   מתי בפעם האחרונה התחלתם תהליך בנייה או יצרתם תוכניות מתאר לפרויקט חדש, אשר יכול להוות סכנה משמעותית לאזורי גידול מחייה וגידול או אזורי טבע פתוח כאלו ואחרים? כאשר המדינה שלנו הולכת ומתפתחת בקצב...
   קרא עוד

   חברות ייעוץ סביבתי

   שילוב חברת ייעוץ סביבתי בתהליכי העבודה יצמצם מפגעים סביבתיים ועשוי להביא לחסכון בעלויות התפעול. הכרה בחשיבות השמירה על איכות הסביבה ושילוב מומחה בתחום יביא לעמידה בנהלים ובתקנות המשרד להגנת הסביבה. ייעוץ סביבתי יביא...
   קרא עוד

   היתר פליטה

   בהתאם לחוק אוויר נקי, על מפעלים ומגוון עסקים וארגונים להסדיר את מקורות הפליטה  באמצעות קבלת היתרי פליטה ועמידה בתנאי רישיון העסק. את הבקשה להיתר יש להגיש למשרד להגנת הסביבה לצד מסמכים חשובים נוספים....
   קרא עוד

   תכנון וניהול סביבתי

   שירותי תכנון וניהול סביבתי המוצעים על ידנו ייעוץ סביבתי להיתרי בניה ורישיונות עסק תכנון אמצעים סביבתיים נדרשים לעמידה בדרישות הרגולטור בקרת תכניות היועצים למבנים מתוכננים חוות דעת אקוסטית להיתרי בניה ואישורי רגולטור הכנת המסמכים...
   קרא עוד

   שילוט חומרים מסוכנים

   קרא עוד

   תכנון סביבתי – תחנות תדלוק

   מסמך הידרולוגי סביבתי תכנון תחנת תדלוק כולל שיתוף יועץ סביבה בצוות התכנית. במסגרת זו אנו מבצעים בדיקה סביבתית הכולל את בחינת ההשפעות הסביבתיות של התחנה. הבדיקה הסביבתית כוללת הכנת מסמך סביבתי הידרולוגי. המסמך הסביבתי...
   קרא עוד

   טיפול ושיקום קרקע מזוהמת

   טיפול בקרקע מזוהמת הינו תהליך מחייב במידה ומתגלה כי הקרקע נחשפה לחומרים מסוכנים ורעילים. אנו, ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית, נעמוד לשירותכם ונסייע בביצוע סקרי קרקע על מנת לנטר את רמת המזהמים...
   קרא עוד

   הידרולוג

   תפקידו של הידרולוג הוא לחקור את מכלול האלמנטים הנוגעים למים מעל פני הקרקע ובתת הקרקע. גורמים רבים נדרשים להסתייע בשירותיו של יועץ בתחום ההידרולוגיה – בין אם מדובר ברשויות מקומיות, עסקים פרטיים, יזמים...
   קרא עוד

   יועץ סביבתי באר שבע

   אין ספק כי כל עסק, חברה או מפעל זקוק לשירותיו של יועץ סביבתי מומחה באר שבע על מנת לשפר את פעילותו ביחס לסביבה ולעמוד בחוקים ובתקנות הסביבתיים. חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית שמחים...
   קרא עוד

   יועץ סביבתי מומחה

   יועץ סביבתי מקצועי מ EOS - שירותי התייעלות סביבתית, יוכל לסייע לכם באיתור המענה האתי והאקולוגי המתאים ביותר בעבורכם לשם שמירה על איכות הסביבה. אנו מתמחים באספקה של מגוון פתרונות סביבתיים לתעשייה ולמגזר...
   קרא עוד

   סקר שפכים

   חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית מבצעת סקר שפכים בהתאם לצורך. הכנת סקר שפכים מתבצעת על ידנו בדרך כלל במסגרת התנהלות מול גופים רגולטוריים, קנסות שהושתו על העסק, ועל מנת לסייע במציאת פתרון...
   קרא עוד

   טיפול בשפכים תעשייתיים פתרונות מובילים לצמצום ריכוז מזהמים

   תהליך טיפול בשפכים תעשייתיים הינו הליך מורכב אשר דורש התייחסות ספציפית להרכב החומרים המדויק אשר נפלט בתהליכי התפעול בעסקים שונים, החל מעסקי מזון ועד למפעלי תעשייה. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית...
   קרא עוד

   יועץ שפכים מומחה

   עבודתו של יועץ שפכים היא אחת מהעיקריות בתחום הייעוץ הסביבתי. חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית היא מהמובילות בתחום ונשמח להעמיד לשירותכם יועץ שפכים מנוסה ומקצועי. אנו פעילים שנים רבות בניהול ופיקוח סביבתי,...
   קרא עוד

   שירותי ייעוץ סביבתי לתעשייה

   ייעוץ סביבתי לתעשייה מהווה את אחד ההיבטים המשמעותיים בפעילותם העסקית של חברות רבות. אנו ב EOS מציעים שירותי ייעוץ סביבתי מקצועיים ואמינים, תוך ליווי אישי עד גמר הפרויקט והשגת המטרות הנדרשות. אנו נסייע לכם...
   קרא עוד

   סקר היסטורי

   קיבלתם דרישה לבצע סקר היסטורי בקרקע חשודה בזיהום? אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית נעמוד לצדכם ונסייע בביצוע כל הבדיקות הנדרשות. אנו מתמחים בניהול ופיקוח סביבתי בתהליכי בינוי ועבודת שטח, ליווי ופיקוח...
   קרא עוד

   יועץ איכות הסביבה מקצועי

   יועץ איכות הסביבה מחברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית יכול לסייע לכם למצוא את דרך הזהב שבין עמידה בחוקים ותקנות איכות הסביבה לבין המשך תפקוד העסק באופן יעיל וחסכוני. חשוב לזכור כי עמידה...
   קרא עוד

   ייעוץ ותכנון סביבתי מקצועי

   ייעוץ ותכנון סביבתי הינו חלק בלתי נפרד מחיינו. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית מציעים לכם את שירותינו בליווי סביבתי לסיוע בקבלה ובחידוש רישיון עסק, היתרי בניה, ותפעול שוטף, תוך כדי מזעור...
   קרא עוד

   יועץ סביבה לעסקים

   חברת EOS – שירותי התייעלות סביבתית, תוכל לסייע לכם בקבלת שירותיו של יועץ סביבה מקצועי ומנוסה. בדרך זו ניתן לוודא כי העסק שלכם יוכל לקבל את ההיתרים הנדרשים ולעמוד בדרישות החוק. שירותי יועץ...
   קרא עוד

   היתר רעלים

   טיפול בהיתר רעלים צוות EOS מלווה את הלקוח בכל השלבים הנדרשים בהתאם, כולל בקרת שדרוג התשתיות בעסק, מינוי אחראי רעלים וכל הנדרש, עד לאישור הרשויות הרלוונטיות. במידה ונדרש עדכון ההיתר, הכנת תיק מפעל או נוהל...
   קרא עוד

   פינוי פסולת מסוכנת

   פסולת מסוכנת פסולת מסוכנת (פסולת חומ"ס), פסולת כימית, המתקבלת בתהליכים תעשייתיים, נדרשת לפינוי לאתר המורשה לטיפול בפסולת זו. אתר כדוגמת האתר הארצי לטיפול בפסולת חומרים מסוכנים הממוקם בנאות חובב, ומנוהל על ידי החברה לשירותי...
   קרא עוד

   סקר קרקע

   סקר קרקע מזוהמת במקרים בהם קיים חשד כי קרקע זוהמה על ידי חומרים מסוכנים ורעילים נדרש לבצע סקר קרקע מזוהמת. על פי עקרונות המשרד להגנת הסביבה בתחום מניעת זיהום קרקע והטיפול בה, קרקע מכילה...
   קרא עוד

   פרשה טכנית

   פרשה טכנית מהווה את אחת הדרישות הבסיסיות הנדרשות לשם קבלת היתר בניה או רישיון עסק. אנו ב EOS – שירותי התייעלות סביבתית נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לאורך כל התהליך על מנת שהעסק יוכל...
   קרא עוד

   איכות הסביבה והיתרי בניה

   ליווי סביבתי לרישוי כחלק מהליכי רישוי עסקים וקבלת אישורים להיתרי בניה או במסגרת הליכי ביקורת של רשויות במפעלים, נדרשים לעתים להגיש מסמך סביבתי או פרשה טכנית סביבתית, המתארת את השפעת המבנה המתוכנן או הקיים...
   קרא עוד

   טיפול בשפכים תעשייתיים

   תהליכי הייצור והתפעול השוטף בעסקים עשוי לייצר שפכים תעשייתיים. תהליכי הטיפול בשפכים כוללים שיטות שונות ומגוונות, ותלויים בסוג השפכים המוזרמים ובאופי התעשייה. תעשיית המזון מצריכה טיפול בשפכים המכילים שומנים, חומרים אורגניים, ואף ריכוז...
   קרא עוד

   תכנון סביבתי

   מסמכים סביבתיים שונים נדרשים על פי החוק במסגרות התכנון השונות. המסמך הסביבתי נועד להעמיד בידי הרשויות, מוסדות התכנון, היזם והציבור את מירב המידע הסביבתי הנדרש על מנת לגבש דעה מושכלת ומבוססת ידע לגבי...
   קרא עוד
   קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי